Vážení zákazníci, vzhľadom k aktuálnej situácii a keďže sme importéri, nemôžeme teraz expedovať objednávky.
Tovar sa môže aj naďalej objednať, ale expedície prebehne až po opätovnom otvorení hraníc.
Ďakujeme za pochopenie.

Kusový koberec Elias žltý

Nový produkt

Nová kolekcia kusových kobercov s pútavým designom v pestrých farbách. Polypropylénové vlákno koberca je veľmi odolné proti oderu, ľahko sa čistí a dlhú dobu si zachováva svoj vzhľad. Certifikát OEKO-TEX zaručuje kvalitné spracovanie, koberec je bezpečný pre alergikov. Koberec nie je zakončený klasickým obšitím. Ideálny doplnok pre vaše bývanie.

MUNDO D5751 orange/black

Viac detailov

Dostupnost : ANO, doba dodání cca 10 pracovních dnů. ( Z důvodu koronavirové krize, může dojít k prodloužení až na 15 pracovních dnů. )

63,63 € s DPH

Doprava zadarmo

Heuréka - Ověřeno zákazníky

Vlastnosti koberce:
Farby koberca: žltá, oranžová, čierna
Hmotnosť: 1,4 kg / m² (+ - 5%)
Výška koberca: + - 6 mm
Typ priadze: 100% polypropylenKoberce radíme podľa použitého materiálu do dvoch skupín a to na koberce prírodné a syntetické.

 
syntetické koberce


Syntetické koberce sú vyrobené z umelých materiálov, ako napríklad polyamid, polypropylén (PP), polyakryl (PA) a polyester (PES).

Podľa druhu spracovanie vlákna sa delia na koberce Heat Set, Heat set Friese, Heat set Shaggy, Viskóza, Akryl a pod.

Tieto koberce sa vyznačujú výbornými úžitkovými vlastnosťami, nízkou cenou a odolnosťou proti roztočom.

Heat Set- vlákno je 100% syntetické a prechádza zložitým procesom tepelného vylepšenia, čo spôsobuje, že je trvanlivejšie. Vďaka tzv. Otvorenému koncu vlákien je koberec mäkší a príjemnejší na dotyk. Priemerná dĺžka tohto typu vlasu koberca je cca 10-12 mm. Hmotnosť sa pohybuje zvyčajne 1,5-2 kg / m²

Heat Set Friesee - tieto koberce patrí do skupiny zušľachtených kobercov a to do tzv. Skupiny Heat - Set. Tu však rozdiel spočíva v samotnej konštrukcii vlákna a je pomerne ľahko rozoznateľný. V prípade kobercov Frisee je každý zväzok zložený z mnohých jednotlivých prameňov zvinutých okolo svojej osi a striedavo stočených okolo seba (tento výrobný proces sa nazýva - curling).

Heat set Shaggy- priadze používané na ich výrobe je syntetická. Hrúbka použité nite býva rôzna a každý výrobca ponúka niekoľko desiatok typov priadze Shaggy, vďaka čomu je ponuka veľmi bohatá. Dĺžka vlasu sa pohybuje od 2cm do 5cm.

Viskóza-koberec z viskózy sa vyznačuje veľmi vysokou hustotou rúna, ktoré môže mať u niektorých typov až 1.100.000 zväzkov / m². Farebná viskózové vlákna sú najdokonalejšie imitáciou skutočného hodvábu. Majú vysoký lesk, sú mäkká a jemná na dotyk a v neposlednom rade sú antistatická. Koberce viskózového typu s vysokým vlasom sa vyznačujú vysokou hustotou a spravidla sa tkajú z dvoch, alebo viacerých druhov lesklých polyesterových vlákien.

Akryl-tieto koberce pôsobia živým dojmom a sú veľmi príjemné na dotyk. Rúno Koberec je vyrobené z umelých vlákien, ktoré prešli zložitým výrobným procesom, vďaka čomu získali tepelnú stabilizáciu a dokonale imitujú prírodný hodváb. Akrylové vlákna sú antistatická, takže počas používania nevytvárajú statickú elektrinu. Vzhľadom k dĺžke rúna majú tiež vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti.

 

Koberce z prírodných vlákien

Sú to koberce z prírodných vlákien ako je vlna, bavlna, hodváb, sisal či tráva. Vyznačujú sa výbornými izolačnými schopnosťami, príjemným povrchom, schopnosťou regenerácie po zaťažení a odolnosťou proti znečisteniu. Aj po dlhodobom zaťažení sa prírodné vlákno dokáže regenerovať a vlas sa vráti do pôvodného stavu. Nevýhodou je pĺznutie koberce, náročnejšia údržba a tiež podstatne vyššia cena ako u kobercov syntentických.


Upozornenie

 
Vzhľadom k veľkému množstvu sortimentu sa môže stať, že Vami zvolenú veľkosť koberce nemusí mať výrobca skladom. V tomto prípade Vás budeme okamžite kontaktovať s náhradným termínom dodania.

  • Barva 2. Žlutá
Doprava zdarma